Bu haber sayfası belirli zamanlarda yenilenmiyor. Haberler güncelliklerini korudukları sürece onları burada yayımlıyoruz. Önemli olayları ve etkinlikleri buradan izleyebilirsiniz.

Pardus hakkinda Orhan Bursali'ya açiklama... (20 Ağustos 2007)

Bugün Cumhuriyet gazetesinde Orhan Bursali'nin Pardus hakkindaki yazisi için ona kisa bir açiklama gönderdim. E-postam asagidadir:

Orhan Bursali'nın Yanıtı. (20 Ağustos 2007)

Orhan Bursalı aşağıdaki yanıtı göndermiş. Kendisine teşekkür ettim: Sayın Aslan, haklısınız tabii. Burada kısa geçmek için böyle bir girişimde bulundum, zaten yazıda da linuks tabanlı diye bir laf geçirdim, ama esas linuks dağıtımı olduğu konusunda süphesiz haklısınız... Linuks un üzerine bir Türkçe giydirme ve ve özel eklentilerle "özelleştirilmiş" bir sistem... Amacım baska tabii yaziyi yazarken.. Her neyse, sizinle hem fikirim, ama birakalim bu açik sisteme geçsin devlet!.. Sevgi saygi Orhan Bursali

MAKE MAKALESI (14 Şubat 2006)

Make ile proje yönetiminin ve makefile yazımının anlatıldığı makale, makaleler bölümüne eklenmiştir.

CSD CeBIT'te (05 Eylül 2005)

CSD İşletim Sistemi Geliştirme Grubu olarak CeBIT Bilişim Eurasia Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı'ndayız. 6-11 Eylül tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap Kongre ve Fuar Merkezinde düzenlenecek etkinlikte "2. Salon 256-A no'lu alanımızda projemizle ilgilenen arkadaşlarla buluşacağız. "Türkiye'de, çekirdek ve kullanıcı arayüzüyle birlikte geliştirilen ilk işletim sistemi" olma iddiasındaki CSD (Linux uyumlu yeni bir çekirdek) projesi ilginizi çekiyorsa, gönüllülük esasıyla yürütülen bu projenin herhangi bir kademesinde görev almak istiyorsanız ve fikir alış-verişinde bulunmak için ilgilenen arkadaşları fuardaki alanımızda bekliyoruz...

CSD İŞLETİM SİSTEMİ PROJESİNE YENİ BİR KATILIMCI DAHA (02 Ağustos 2005)

CSD İşletim Sistemi geliştirme projesi tüm hızıyla devam etmektedir. Geliştirme sürecini hızlandırmak için yeni bir geliştirici daha aramıza katıldı. Selim Nasır haftanın 3 günü tam zamanlı olarak boot işlemleri için çalışacak. Arkadaşımıza başarılar diliyoruz.

Yeni Makale (14 Haziran 2005)

Dilimli Tahsisat Sistemi hakkında makale, makaleler bölümüne eklenmiştir.

CSD İŞLETİM SİSTEMİ PROJESİNDE YENİDEN YAPILANDIRMA (20 Kasım 2004)

CSD İşletim Sistemi geliştirme projesi tüm hızıyla devam etmektedir. 20.11.2004 tarihiden itibari ile, geliştirme sürecini hızlandırmak için 3 gönüllü arkadaşımız haftanın 3 günü tam zamanlı olarak projede çalışmaya başlamıştır. Arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.